

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 4 Ω |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Molded |
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.8 mm |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Features | General Purpose |
Stock: 1360
Distributors
pcbx
Unit Price$0.50099
Ext.Price$0.50099
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.50099 | $0.50099 |
| 10 | $0.32744 | $3.27440 |
| 25 | $0.29321 | $7.33025 |
| 50 | $0.26255 | $13.12750 |
| 100 | $0.23510 | $23.51000 |
| 300 | $0.21266 | $63.79800 |
| 500 | $0.19236 | $96.18000 |
| 1000 | $0.18381 | $183.81000 |
| 3000 | $0.16829 | $504.87000 |
| 5000 | $0.15408 | $770.40000 |
| 10000 | $0.14106 | $1410.60000 |
